Президент Украины Виктор Ющенко обращает внимание министра внутренних дел Юрия Луценко на ситуацию, сложившуюся с недостаточным контролем за наличием действующих договоров обязательного гражданского страхования владельцев иностранных авто, сообщает пресс-служба главы государства.
В письме к руководителю МВД глава государства отмечает, что получил обращение от Украинской федерации безопасности относительно ситуации, сложившейся в сфере соблюдения подразделениями ГАИ требований закона "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств". Несмотря на то, что закон действует уже на протяжении четырех лет, и созданы все необходимые условия ГАИ для выявления незастрахованных машин, часть обеспеченных полисом транспортных средств все еще не превышает 50%, отмечается в письме.
В то же время, замечает Президент, за время действия закона сумма возмещений из фонда защиты пострадавших по незастрахованным транспортным средствам составила 30 млн грн - "при этом выплаты из фонда защиты пострадавших с каждым годом растут". Повышение с 2009 г. ответственности за нарушение (в частности, за управление авто водителями, которые не имеют, не предъявили или не передали для проверки страхового полиса), несколько улучшило ситуацию. "Однако полноценный и эффективный контроль в объеме, обеспечивающим уровень обеспеченных полисами транспортных средств, приближенный к странам ЕС, не внедрен. Недостаточный контроль за наличием действующих договоров обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств ставит под угрозу функционирование проверенного мировой практикой механизма возмещения ущерба, нанесенного пострадавшим от ДТП, и приводит к негативным экономическим и социальным последствиям", - отмечает Президент.
http://www.autoconsulting.com.ua
Поэтому обращаю внимание, что с собой надо иметь полис ОСАГО. Т.е. стикера о страховке недостаточно. За отсутствие полиса и др. документов предусмотрена ответственность:
Стаття 126 (КпАП) Керування транспортними засобами особами, які не мають відповідних документів або не пред'явили їх для перевірки
Керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили чи не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талона до нього, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом, а у випадках, передбачених законодавством, належно оформленого дорожнього (маршрутного) листа або документів на вантаж, що перевозиться, ліцензійної картки на транспортний засіб, а так само поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти (425 грн.) до п'ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Кроме того, автомобиль может быть доставлен на штрафплощадку:
Стаття 265-2. Тимчасове затримання транспортних засобів
У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Після тимчасового затримання транспортного засобу працівник Державної автомобільної інспекції зобов'язаний надати особі можливість повідомити про тимчасове затримання транспортного засобу та своє місцезнаходження іншу особу за власним вибором і вжити заходів щодо повернення автомобіля до місця постійної дислокації, а також забороняє експлуатацію транспортного засобу до усунення несправностей, виявлених у процесі його огляду.
Транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше трьох днів з моменту такого затримання.
Після закінчення триденного строку тимчасового затримання транспортного засобу особа має право звернутися за отриманням тимчасово затриманого транспортного засобу. Таке звернення особи є обов'язковим для його виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.
За подання такого звернення та повернення особі тимчасово затриманого транспортного засобу не може стягуватися плата.
Порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках та стоянках визначається Кабінетом Міністрів України.
http://fiesta-club.com.ua/forum_new/viewtopic.php?f=27&t=8765